7. chlapecký oddíl Stopaři

Po letním táboře 2015 v Uhřínově oddíl prošel radikální změnou v podobě nového vedení.
Dosavadní vedoucí Marek Pokorný ukončil svoji činnost v Junáku. Novým vedoucím oddílu se stal Karel Petr. Z časových důvodů bohužel nemůže vést schůzky a tak připravuje výpravy a motivačně vede rádce družin. Nově k sobě také přibral Jakuba Kodeta jako zástupce vedoucího.
Vlčata vede Jan Skoumal, má 10 vlčat rozdělených do 2 šestek – Pantery a Orly. Schází se každou středu.
Družinu skautů ( 4 kluky) vede Prokop Mičán a schází se vždy v úterý.

Seznam akcí

3.10.2015 výprava na vrchol Vysoká.
Vlakem jsme jeli do Šlapánova, potom po skautských značkách a při plnění úkolů v dopisech jsme dorazili po stopách starých lyžařů až na vrchol Vysoká. Tam jsme si opekli špekáčky, zahráli hry
a společně šli na vlak do Mírovky. Počasí bylo krásné, podzimní a účast velká.

31.10.2015 Drakiáda
Výprava spojená s pouštěním vlastnoručně vyrobených draků. Každá šestka měla vlastní. Draky jsme pouštěli společně se světluškami na kopci za Jihlavou zvaném Prasečák. Vítr foukal opravdu silně, chvílemi až tolik, že někteří draci jeho nápor nevydrželi. Potom v závětří lesa bylo příjemně, slunečno, opekli jsme špekáčky, zahráli hry a těšili se domů.

10.11. 2015 schůzka skautů (hledání geokeší)
Netradiční schůzku zažili skauti v podobě hledání geokeší pod odborným dohledem jednoho příznivce skautingu. Cílem byly dvě těžko přístupné keše ukryté v tajných chodbách. První byla v chodbě pod hlavním vlakovým nádražím, kterou protéká potok. Cestu bylo možné absolvovat pouze v holínkách, ale bohužel ne všichni je měli, stejně tak vody bylo hodně, proto jsme si nohy omotali strečovou fólií. Druhá byla ukrytá v zakrytém korytě Koželužského potoka v místní části Jihlavy – Skalka. Akce se vydařila, i když většina cítila mokro v botách.

28.11.2015 výprava severní pól
Výprava skautů na severní pól v podobě Velký Špičák. Vlakem do Jezdovic. Tam byli skauti svázáni lanem v rozestupech asi 1,5 m . To omezovalo jejich pohyb a všude museli chodit jako skupina polárníků ( i na záchod). Cestu jim značil a psal dopisy jeden z neznámějších českých polárníků Jan Eskymo Welzel. Počasí bylo mrazivé a některé úkoly složité. Skupina polárníků však všechny překážky překonala a pól dobyla. Potom už jen cesta na MHD do Popic a do vyhřátých domovů.

10.- 13.12. 2015 vánoční výprava Brtnice Dvoudenní výprava se světluškami na faru v Brtnici. V sobotu hra v Černých lesích . Na asi 5 km okruhu hledání schovaných ovcí a na závěr bojová hra. Odpoledne prohlídka místního zámku. Večer štědrovečerní večere, předávání vlastnoručně vyrobených dárků a noční stezka odvahy do sklepa fary. V neděli mše svatá v místním kostele, vyhlídka na Brtnici z věže a po úklidu fary cesta domů.

24.12. 2015 Světlo z Betléma Za zpěvu koled s doprovodem 2 kytar jsme nemocným v jihlavské nemocnici po pokojích roznášeli vánoční pohodu společně se Světlem z Betléma.

Sepsal Karel Petr – vůdce oddílu